Stomatologická ordinace, dentální hygiena

Dentální hygiena- Zubař pomáhá, hygienistka chrání!

  • Kdo je zubní hygienistka?

     Diplomovaná zubní hygienistka je specialista, jenž pomáhá předcházet nemocem zubů a dásní. Prohlédne stav Vaší ústní dutiny, zkontroluje kvalitu pravidelné zubní péče a seznámí Vás s výsledkem šetření. Doporučí Vám nejvhodnější systém čištění a případné odborné vyšetření u zubního specialisty. Provádí i bělení zubů. Tím vším Vás chrání před nepříjemnými zákroky a šetří Váš čas i peníze, které byste věnovali léčbě nemocných zubů a dásní. 

  • Proč chodit k dentální hygienistce?

     Je zajímavé, že v České republice je poskytována zubní zdravotní péče v porovnání s ostatními státy v Evropě na velmi vysoké úrovni. Přesto je počet osob, postižených onemocněním ústní dutiny velmi vysoký. Příčina? Nechodíme na preventivní prohlídky, zanedbáváme hygienu. Je to o to víc smutné, že se tomu můžeme snadno vyhnout. Správně a pravidleně prováděnou ústní hygienou, podporovanou od prvních let dítěte, lze dosáhnout kvalitního chrupu i v pozdním věku. Málokdo si uvědomuje, že zanedbání kontroly a nedodržování správných návyků čištění zubů ho v pozdějším věku bude stát daleko více peněz, jak všechna ostatní lékařská ošetření dohromady. Zatímco většina zákroků všeobecného lékařství je hrazena pojišťovnou, u zubaře tomu tak není. Zde tedy daleko více platí - nestaráš se správně o hygienu ústní dutiny? Začni šetřit, připrav si peníze. Ve všech státech západní Evropy je zcela běžnou praxí návštěva zubní hygientistky vícekrát do roka. Výsledek je zřejmý, stačí porovnat úsměv průměrného obyvatele Rakouska, nebo Německa s Českou republikou. Spokojeného a bezstarostného života ve středním a pozdním věku s udržovaným chrupem lze dosáhnout tak snadno - přitom to stojí akorát za zamyšlení.

  • Jak vypadá návštěva u zubní hygienistky?

    U dospělých je návštěva rozvržena do 60 minut. Hygienistka vyšetří zuby i dásně. Poté provede profesionální čištění zubů. To znamená, že pomocí ručních nástrojů a šetrného ultrazvuku odstraní veškerý zubní kámen a hrubé pigmentace. Poté pomocí šetrné metody air flow – ZDE – zuby dokonale dočistí, včetně odstranění všech povrchových zabarvení, a zároveň zuby vyleští. V další fázi podrobně vysvětlí, jaké nalezla problémy, jak je řešit a především, jak jim předcházet. Vypracuje každému jeho osobní plán domácí péče, vybere nejvhodnější pomůcky domácí péče a naučí pacienta, jak je nejlépe používat.

    U dětí je návštěva rozvržena do 30 minut. Probíhá obdobně, profesionální čištění zubů však provádí v omezeném rozsahu odpovídajícímu věku. Zcela zásadní je péče zubní hygienistky o pacientky s rovnátky, kolem kterých při sebelepší domácí péči zůstávají bakteriální povlaky.

  • Kdy mám navštívit dentální hygienistku?

      Ideální je návštěva před každou preventivní prohlídkou u stomatologa. Po odstranění zubního kamene, a pigmentací může Váš stomatolog provést Vaše vyšetření snáze a lépe. Pokud je nutný jeho zákrok, pracuje v čistém prostředí, práce je snazší s předvídatelnějším výsledkem.

    Dalším důvodem návštěvy dentální hygienistky je plánovaný chirurgický zákrok v dutině ústní (například extrakce zubu moudrosti). Po ošetření u dentální hygienistky se výrazně sníží množství bakterií v dutině ústní a tím klesne i pravděpodobnost komplikací po zákroku.

      Lidé s fixními ortodontickými aparátky všech věkových kategorií by měli navštěvovat dentální hygienistku "povinně". Ortodontické aparátky velmi stěžují péči o chrup a vytváří mnoho zákoutí, jež jsou doma prakticky nevyčistitelná. To vede k zánětům dásní a výrazně se zvyšuje riziko vzniku zubního kazu. Ten pak často znamená nákladné sejmutí fixního aparátu, sanaci zubního kazu a následné opětovné nasazení ortodontického aparátku. 

  • Ceník zubní hygieny

Ošetření dospělý 60 minut- 1 100 Kč

(vyšetření, profesionální čištění zubů, včetně air flow, individuální hygienický program, výběr vhodných pomůcek, nácvik jejich používání)                                                              

 

Ošetření dítě 30 minut- 550

(náplň obdobná, redukována přiměřeně věku)                                                                    

 

Kontrolní ošetření dospělý 30 minut- 550

(náplň dle aktuální potřeby)   

 

certifikát 1

certifikát 2

certifikát 3

+420 596 748 164
longus@volny.cz
Areál hotelu Vista,
Plzeňská 12,
700 30 Ostrava-Zábřeh

Mapa zde

Tvorba webových stránek Kleindesign.cz  |  Copyright © Pavla Dlouhá, Dis. | kontakt